Skip to main content
Vraag

Kruipruimte bodem isolatie met Neopixels ?

  • 29 januari 2025
  • 3 reacties
  • 59 Bekeken

  • Actieve deelnemer
  • 8 reacties

Wij hebben een jaren ‘70 huis met kruipruimte (75cm) op zand onder een betonnen vloer zonder vloerverwarming. Ooit waren er vochtproblemen, maar nadat er 20j geleden door de vorige eigenaar een bodemfolie geplaatst is, waren die eigenlijk verdwenen. De  laatste 2 jaar is er telkens in de winter echter nogal wat water in onze kruipruimte. Net als in de hele wijk. Kan zo 15-20cm in staan. Zal grondwaterpeil zijn.

 Er is wat ventilatie (4 gaten gevonden naar 70-75 m2). 

 We willen gaan verduurzamen, dus advies gevraagd van een na-isoleerder via de aannemer (bij een verbouwing). 

Deze komt heel adequaat over en adviseerde eigenlijk direct al Neopixels (EPS met grafiet?) met een Lambda van 0,036. Deze zouden iets groter zijn dan die in de spouw worden gebruikt (lambda 0,033). De folie wil hij gewoon laten liggen. Als dan het vochtprobleem is opgelost, kan evt de woonkamer (50m2) nog vloerisolatie krijgen. De rest is niet zo handig want nogal wat leidingen etc. Ook niet zo nodig, want hal en keuken, niet primaire verblijfsruimte.

Soortgelijk advies kom ik eigenlijk nog nergens tegen. Ik ben benieuwd hoe jullie ertegenaan kijken. De offerte (2000 euro) leek me best schappelijk en het advies is erg stellig.

Heb je hier een antwoord gevonden op je vraag?

3 reacties

Forum|alt.badge.img+1
  • Specialist
  • 588 reacties
  • 29 januari 2025

Lijkt me wel een goedkope oplossing

Ik vraag me alleen af of na het aanbrengen de kruipruimte nog wel goed toegankelijk is, zeker als er her en der water staat en de korrels drijven kun je er nog nauwelijks doorkomen.


  • Auteur
  • Actieve deelnemer
  • 8 reacties
  • 29 januari 2025

Tja, dat weet ik ook niet. Hier lees ik dat het wel kan : de parels zijn te verschuiven om bv bij de leidingen te komen. Daar weer dat het een bijzonder moeilijke aangelegenheid is : ze zijn enorm statisch en kruipen overal tussen en in…

Vandaar dat ik hier maar eens vroeg. 75cm hoogte, 25 cm korrels… soort miniballenbak… zou moeten kunnen toch om nog eens bij een leiding oid te komen? 

(zo vaak ben ik niet onder de grond geweest de afgelopen 12 jaar… eigenlijk nooit, maar de loodgieter een keer...)


Anne
Forum|alt.badge.img+2
  • Verduurzamer
  • 917 reacties
  • 4 februari 2025

Ik volg het verhaal denk ik niet helemaal goed.

 

Er is een vochtige kruipruimte waar soms water in staat
en daar zouden dan de isolatie bolletjes in moeten komen?

Even afgezien van de uitdaging die bolletjes vaak hebben om niet naar 1 plek te ‘waaien’,
zeker in een kruipruimte die geventileerd wordt,
lijken me bolletjes ook niet de meest ideal oplossing voor een kruipruimte waar soms water in staat.

Dan gaan ze namelijk ook ‘aan de wandel’ cq drijven waarschijnlijk naar 1 hoek?

Natte bolletjes zullen denk ik ook niet bijster veel isoleren?

Bij een natte kruipruimte zou ik eerder een vochtbestendige isolatie tegen de onderkant van de vloer verwachten. Gecombineerd met goede ventilatie onder de isolatie.

Anne.


Reageer