Skip to main content
Vraag

Welke methode van CLV vervanging toegepast?

  • September 7, 2025
  • 1 reactie
  • 42 Bekeken

Het onderwerp is deels langs gekomen in de discussie over de gasketelwet en VvEs. Maar ik ben hier specifiek geïnteresseerd in mede leden die zo'n CLV vervangingstraject afgelopen jaren hebben uitgevoerd en wat hun ervaring is?

 

Zover ik kan vinden zijn er grofweg vier methodes:

  1. Volledige vervanging, oude er uit, nieuw er in
  1. Een nieuwe (iets smallere) buis in de bestaande buis plaatsen
  1. Nieuwe individuele aansluitingen in de bestaande buis plaatsen
  1. Kunststof coating aanbrengen (relinen / thermische voering)

 

Welke methode is er bij u gebruikt, op basis waarvan is die keuze genomen en zijn daar nog aandachtspunten uitgekomen? Een indicatie van de omvang van de CLV opzet helpt daarbij. Het gaat hier om 7 buizen over 6 woonlagen.

1 reactie

  • Actieve deelnemer
  • January 13, 2026

In juni/juli 2016 zijn bij ons in het complex van 3 bouwlagen en 16 appartementen per bouwlaag, alle rookgasafvoeren vervangen/vernieuwd. Er werd gebruikgemaakt tot dat moment van VR-Ketels aangesloten op een gecombineerd afvoerkanaal waarbij met gebruik van 1 dakventilator voor 3 boven elkaar liggende appartementen de rookgassen werden afgevoerd.

Het toevoerkanaal van verbrandingslucht voor deze deels open VR-ketels is toen gebruikt voor het gecombineerd aanbrengen van flexibele rookgasafvoeren voor de 1e en 2e woonlaag. De 3e woonlaag kon zijn rookgasafvoer rechtstreeks door het dak aanbrengen.

Ik denk dus in de vraagstelling nr. 3