Skip to main content

Dynamisch wint van Energie Delen. Veel minder rompslomp ect.

  • January 18, 2026
  • 1 reactie
  • 5 Bekeken

Driepinter
Forum|alt.badge.img+4

Sinds 1 januari is Energie Delen wettelijk mogelijk. Energie Delen gaat echter alleen maar op voor PV stroom dat in hetzelfde kwartier op het net wordt teruggeleverd maar door de kopende partij in dat zelfde kwartier wordt verbruikt. Maar lijkt dat dan niet heel erg veel op een dynamisch contract? Maar dan met veel minder rompslomp. Zo zal de deelnemende klant die zijn PV stroom verkoopt de klant die zijn PV stroom (dus altijd in hetzelfde kwartier) afneemt een rekening moeten sturen, met de afname cijfers die de kopende klant hem eerst moet verstrekken.

Voor de kWh's die hierbij verhandeld worden (altijd binnen het zelfde kwartier dan wanneer die kWh's op het net worden teruggeleverd)  betaal je, net als verbruiker bij een dynamisch contract, ook nog altijd energiebelasting.

Hou het dus gewoon bij een dynamisch contract. Ook een dynamisch contract, waarbij tijdens de overschoturen de stroomprijs zeer laag is, leidt tot een hogere vraag en dus verbruik van op dat moment overtollige  zonnestroom.

1 reactie

Polvo55
  • Gevorderde
  • January 18, 2026

Energie delen staat uitgelegd in de laatste VEH nieuwsbrief.
Het verrekenen gaat via de energie maatschappij, je moet nu nog wel bij de zelfde energie maatschappij zitten, maar dat moet later dit jaar ook tussen verschillende energie maatschappijen mogelijk worden.
Voorlopig is er nog geen enkel energie maatschappij die dit aanbiedt, logisch wat het is een puur administratieve handeling die alleen geld kost.
Er komt nog een wettelijke verplichting voor.
Daarnaast kunnen ze minder terug lever boetes innen, wat inmiddels een lucratief verdienmodel is geworden.
Volgens mij moet je daar sowieso een dynamisch contract voor hebben.